Calendar

October 2018
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
30
at Tri the Illini (Champaign, Illinois)
Final
2nd/4 teams
1
at MSOE Invitational (Grand Geneva Resort) [Sept. 30-Oct. 1]
Final
7th/16 teams
2
Dominican
Final
L, 3-1
3
at Marian
Final
W, 4-1

Marian
Final
W, 5-1
4
at Marian
Final
L, 7-2
5
at Edgewood
Final
L, 3-1
6
Illinois Tech
Final
W, 3-0

North Park
Final
L, 5-4

at Wisconsin Lutheran
Final
W, 1-0

at Wisconsin Lutheran
Final
W, 2-1

UW-Stevens Point
Cancelled
7
at Tail of the Fox Regatta (DePere, Wisconsin)
Final
Open 4: 1st, 2nd, 3rd
8
at NACC Championships Rd. 1-2 (Whistling Straits G.C.) [Oct. 7-8]
After 2 Rounds
7th/9 teams
9
10
at Concordia Chicago
Final - OT
W, 1-0

Concordia Chicago
Final
W, 4-1
11
12
at Lakeland
Final
W, 9-0

at Aurora
Final
L, 3-0
13
at Kollege Town Sports Invitational (Winneconne, Wisconsin)
Final
50th/52 teams

at Kollege Town Sports Invitational (Winneconne, Wisconsin)
Final
46th/50 teams

Dominican
Final
W, 9-0

at Benedictine
Final
L, 3-1

Concordia Chicago
Final
W, 9-0

at Benedictine
Final - 2OT
W, 1-0

at Benedictine
Final
W, 2-1
14
Rivers of Milwaukee Regatta
Final
Open 4: 2nd
15
16
Alverno
Final
W, 3-0
17
at Concordia Wisconsin
Final
L, 1-0

Concordia Wisconsin
Final
W, 3-2
18
19
Wisconsin Lutheran
Final
L, 3-1
20
at East Regional Qualifier (Huddleston, Va.)
2nd/4 DIII Teams

Aurora
Final
L, 1-0

Aurora
Final
W, 1-0
21
at Wis.-La Crosse
Final
L, 8-0
22
23
24
at Lakeland
Final
W, 4-1

Lakeland
Final
L, 3-1

Lakeland
Final
L, 1-0
25
26
vs Maranatha Baptist
@ Milwaukee, Wis.
Final
L, 3-0

vs Central (Iowa)
@ Milwaukee, Wis.
Final
L, 3-0

at UW-Eau Claire
Final
L, 3-1
27
at NACC Championships (Aurora, Illinois)
Final
5th/11 teams

at NACC Championships (Aurora, Illinois)
Final
2nd/11 teams

vs UW-River Falls
@ Milwaukee, Wis.
Final
L, 3-0

at Wisconsin Lutheran
Final
W, 3-1

Marian
Final
L, 1-0

at St. Norbert
Final
L, 5-0
28
29
30
at Illinois Tech
Final
L, 1-0
31
Concordia Wisconsin
Final
W, 2-1
1
2
Finlandia
Final
L, 4-3
3
at Bald Head of the Eagle
Final
Open 4: 7th

Dominican
Final
L, 4-1

St. Norbert
Final - OT
W, 3-2