Calendar

February 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
27
at Quincy
Final
L, 3-2

at Culver-Stockton
Final
W, 3-1
28
29
30
31
vs Lakeland
Final
L, 70-51

vs Concordia Wisconsin
Final
W, 85-68
1
MSOE
at Lakeland
Final
36 - 21

vs Concordia Wisconsin
Final
W, 4-3
2
at Red Hawk Invitational (Ripon)
Final
7th/11 teams

at Red Hawk Invitational (Ripon)
Final
11th/12 teams

at Edgewood
Final
W, 63-55

vs Aurora
Final
W, 80-68

vs Wartburg
@ Naperville, Ill.
Final
L, 7-2

at Concordia Wisconsin
Final
W, 5-3

at North Central (Ill.)
Final
L, 5-0
3
vs Lawrence
Final
L, 6-3
4
5
at Concordia Wisconsin
Final
L, 64-50
6
at Concordia Wisconsin
Final
L, 3-2

at Benedictine
Final
L, 69-65
7
at CCIW Championships (Elmhurst)
Final
6th/7 teams
8
at Pat Heenan Invitational (North Central)

at Pat Heenan Invitational (North Central)

vs Illinois Tech
Final
W, 3-0

vs Trine
Final
W, 4-1
9
at St. Norbert
Final
W, 7-2

vs Aurora
Final
W, 3-1

vs #10 Adrian
Final
L, 1-0

at Concordia Wisconsin
Final
L, 91-79

vs UC Santa Cruz
Final
W, 3-1

at Alverno
Final
W, 60-48
10
11
12
MSOE
at Concordia Wisconsin
Cancelled

at Dominican
Final
W, 82-63
13
vs Aurora
Final
L, 56-32
14
15
at Adrian
Final
W, 3-1

at Dominican
Final
L, 3-2
16
at UWM Panther Tune-Up

at UWM Panther Tune-Up

at Lake Forest
Final
L, 5-4

at Carthage
Final
L, 3-0

vs Marian
Final
W, 69-41

at Adrian
Final
L, 7-1

vs Carroll (Wis.)
@ Lake Forest, Illinois
Final
W, 8-1

vs Marian
Final
W, 87-45
17
18
19
at Concordia Wisconsin
Final
L, 57-46
20
21
22
at NCAA Regional Championships [Day 1]
9:00 AM
23
at NCAA Regional Championships [Day 2]
9:00 AM

at NACC Championships (Kenosha, Wis.)

at NACC Championships (Kenosha, Wis.)

at Lakeland
Final
W, 3-0

vs Northland
Postponed

vs Illinois Tech
Final
L, 54-51
24
vs Cabrini
@ Auburndale, FL
Final
L, 6-5

vs Saint Mary's (Minn.)
@ Auburndale, FL
Final
L, 13-8
25
vs Saint Mary's (Minn.)
@ Auburndale, FL
Final - 7 innings
L, 5-3

vs Saint Mary's (Minn.)
@ Auburndale, FL
Final
L, 10-2
26
vs Northern Vermont-Lyndon
@ Auburndale, Fla.
Final - 8 innings
W, 10-0

vs Johnson & Wales (RI)
@ Clermont, Fl
Final
W, 2-1

vs Hanover
@ Auburndale, Fla.
Final - 8 innings
L, 12-1

vs Augustana (Ill.)
@ Clermont, FL
Final - 6 innings
L, 10-2
27
vs Saint Mary's (Minn.)
@ Legends Way
Final - 9 innings
W, 8-6

vs Hanover
@ Clermont, FL
Final - 5 innings
W, 15-2

at Carthage
Final
L, 12-5
28
vs Hanover
@ Auburndale, Fla.
Final - 11 innings
W, 1-0

vs Capital
@ Clermont, Fla.
Final
L, 8-3

vs Neumann
@ Auburndale, FL
Final
L, 12-7

at Neumann
Final - 5 innings
W, 10-0

at Cardinal Stritch
Final
L, 3-2
1
vs Cabrini
@ Clermont, Fl
Final
W, 7-0

vs Alma
@ Clermont, Fl
Final
L, 7-3

vs Grove City
@ Kissimmee, FL
Final
L, 11-6

vs Grove City
@ Kissimmee, FL
Final
W, 3-1

vs Concordia Chicago
Final
W, 3-1
2
vs Muhlenberg
@ Kissimmee, Fla.
Final
W, 11-9

vs Rensselaer
@ Clermont, Fl
Final - 6 innings
L, 10-2

vs Benedictine
Final
W, 3-2

at North Central (Ill.)
Final
L, 10-8