Calendar

September 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
1
at Central Regional Qualifier
FINAL
4th out of 5
2
3
4
at Concordia Wisconsin
Final
L, 8-1

5
6
at Carthage Fall Classic (Day 1)
Round 1
11th


7
at Carthage Fall Classic (Day 2)
FINAL
T-11th out of 20



at Carthage
Final
W, 2-1


vs UW-River Falls
@ Madison, Wis.
Final
L, 6-3

8
9
at Maranatha Baptist
Final
W, 3-0
10
11
at St. Norbert
Final
L, 2-0
12
13
at Midwest Region Fall Classic (Day 1)
Round 1
26th

at Spartan Classic
FINAL
2nd out of 12

at Spartan Classic
FINAL
11th out of 13

vs Beloit
@ Ripon, Wis.
Final
W, 3-2

vs Saint Mary's (Minn.)
@ RIPON, Wis.
Final
L, 3-0
14
at Midwest Region Fall Classic (Day 2)
FINAL
T-22nd out of 36

at Trine Triple Sprint Triathlon
FINAL
6th out of 10

at Wisconsin Lutheran
Final
W, 7-2




vs Carroll (Wis.)
@ Ripon, Wis.
Final
L, 3-0

15
at CUW Tournament
Final
T, 0-0
16
17
18


19
20
vs UW-Oshkosh
@ Stevens Point, Wis.
Final
L, 3-2
21
at WLC Fall Invitational (Day 1)
ROUND 1
T-11th

vs Milwaukee River Challenge
FINAL
Open +4 - 9th

vs Milwaukee River Challenge
FINAL
Men's Open +8 - 1st

vs Wis.-Stout
@ Stevens Point, Wis.
Final
L, 3-0

vs North Park
@ Stevens Point, Wis.
Final
L, 3-0

22
at WLC Fall Invitational (Day 2)
All Day

at Lake Forest Doubles
TBA

at Albion
12:00 PM
23
vs North Park
4:00 PM
24
vs Lakeland
7:00 PM
25
at Lakeland
7:00 PM
26
at Ripon
4:00 PM
27
at ITA Midwest Regional
9:00 AM
28
vs MSOE Splash N' Dash
2:00 pm

at ITA Midwest Regionals
9:00 AM

vs Concordia Wisconsin
12:00 PM


vs Illinois Tech
2:00 PM

vs Mount Mary
2:30 PM

at Aurora
3:30 PM
29
vs MSOE Invitational (Day 1)
All Day

at ITA Midwest Regionals
9:00 AM
30
vs MSOE Invitational (Day 2)
All Day
1
vs Lakeland
4:00 PM
2
at Edgewood
7:00 PM

vs Edgewood
7:00 PM

vs Rockford
7:00 PM
3
4
at Blugold Invite
10:30 am

at Concordia Chicago
7:00 PM
5
at Warrior Invitational
11:00 am

vs North Central (Ill.)
9:00 AM

vs UW-Stevens Point
3:00 PM

at Illinois Tech
3:30 PM

at Illinois Tech
6:00 PM